Kaymaz Zemin Kaplama

Kaymaz zemin kaplama sistemleri daha çok ticari mekanlarda kullanılanılır. Sanayi, dükkan, mağaza ve taşımacılık yapanlar için oldukça sık kullanıma ulaşmıştır. Tasarım açısından zengin imkanlara sahip olan bu kaplamalar tek tip olarak üretilmeyip oldukça canlı renk ve desenlerin olduğu geniş bir üretim yelpazesine sahiptirler. Doğal bir görünüme sahip olmalarını sağlayan farklı renk seçenekleri bulunmaktadır.

 

Heterojen pvc zemin kaplamaları yada homojen pvc zemin kaplamaları gibi farklı iki yapıda üretilmektedirler. Bu nedenle farklı alanlarda farklı kullanım tipleri mevcuttur. Kaymaz zemin kaplama sistemi için kullanılan zemin kaplama ürünleri porselen karo olabileceği gibi anti bakteriyel yapıda olan rulo şeklindeki pvc yada kauçuktan olabilmektedirler.

 

Kaymayan zemin döşeme ürünleri iç ortamlarda kullanılabildiği gibi dış ortamlarda da kullanılır. Alttan ısıtmalı zemin sistemlerinin üzerinde kullanılabilir. Herhangi bir kısıtlamaya yol açmaması kullanım alanlarını oldukça genişletmektedir. Örneğin spor salonlarında kaymayı önlemek gerektiğinde bu mekanlarda da kullanılabilirler. Kaymaz zemin kaplama ürünleri kayma ve düşme gibi yaralanma riskine sahip mekanlarda doğru bir tercihtir.

 

Mesela okullarda yada hareket etme olasılığı fazla olan eğlence mekanlarında kişisel güvenlik için kullanılmaları çok uygundur. Ayrıca tekerlekli sandalye yada yürüme rampaları gibi yerlerde bu kaplama ürünleri kullanılır. Çünkü sağlanacak olan güvenlik yaralanmalara neden olabilecek düşmeleri ve hareket denge kayıplarını büyük oranda önlemektedir. Renk ve desen yelpazesinin fazla olması ayrı bir seçim nedenidir.