Lüks Vinil Karoları

Lüks Vinil karoları ahşap görünümüne sahip pvc zemin kaplama malzemesidir. Yerleşim alanlarının zemin kaplamalarında yada ticari kullanım amaçlı olarak uygulanabilmektedirler. Uzun ömürlü bir kullanım süresine sahiptirler. Kullanım süreleri boyunca bakımlarını kolaylaştırmak amaçlı poliüretan adı verilen bir madde ile kaplanmışlardır. Bu kaplama malzemesi hem karoların kolayca temizlenebilmesini hemde nem ve küf oluşturabilen çevresel etkenlerden korunmasını sağlamaktadır. Lüks Vinil karoları farklı renklerde ve farklı tasarım yapısına sahip olarak üretilmektedirler.

 

Bu nedenle de farklı kullanım alanlarına göre dizayn edilmeleri söz konusudur. Uygulama yapılan zeminlerde karoların birbirleri ile temas noktaları kaynak makinesi sayesinde birleştirilmektedir. Kaynak yapılarak yapılan birleştirme işlemi sonrasında zemin tek parçadan oluşan bir malzeme ile kaplanmış görünümü vermektedir.

 

Lüks Vinil karoları kolayca temizlenebildiği için yoğun olarak kullanımın söz konusu olduğu hastane yada spor salonlarında rahatlıkla kullanılabilmektedirler. Bakımları kullanıldıkları alanın kullanım sıklık derecesine bağlı olarak günlük, haftalık olarak yapılabilmektedir. Ayrıca temizlik haricinde de fazladan bir bakımın yapılmasına ihtiyaç duymazlar.

 

Lüks Vinil karoları temizliğinde alkali deterjanlar kullanılmaktadır. Bu sayede hem zemin temizliği sağlanmakta hem de periyodik bakım yapılmış olmaktadır. Böylelikle temizlik ve bakım için yapılacak olan masrafların önemli ölçüde azalması sağlanmış olmaktadır. Kolayca temizlenerek hijyenik bir yapıya sahip olabilmeleri mikroorganizmaların barınamamalarını sağlamaktadır. Bu özelliklerinden dolayı da sağlık açısından herhangi bir olumsuz yönleri oluşmamaktadır.